O firmie

14

lat firmy

9

realizacji

4

nagrody i wyróżnienia

1

aktualna realizacja

aq_block_1

Genus Grupa Deweloperska jako grupa inwestorów i firma deweloperska istnieje już od 2004 roku. W 2004 roku powstała pierwsza spółka zależna pod nazwą Property Polska, następnie powstawały kolejno Central Poland Property, Józefińska Property, Capital Property oraz ostatecznie Genus. Od samego początku pracujemy nie tylko z inwestorami z Wielkiej Brytanii, ale również z lokalnymi krakowskimi inwestorami.
A od roku 2008 funkcjonujemy niezmiennie pod nazwą Genus Grupa Deweloperska.

Genus - pojęcie występujące w topologii i topologii algebraicznej, niezmiennik topologiczny, liczba całkowita - to wielkość, struktura lub cecha, która pozostaje niezmienna przy przekształceniach ciągłych. I tak nasze inwestycje pomimo wielu często zmian i upływu lat pozostają niezmiennie wyjątkowe i unikalne.

Jako firma rodzinna przykładamy największą wagę do bezpieczeństwa oraz jakości życia. Chcemy żeby nasze realizacje były obrazem naszego zaangażowania i najwyższego szacunku jakim darzymy naszych Klientów. Ale również szacunku do miasta Krakowa w którym żyjemy, staramy się wyróżnić przede wszystkim jakością oferowanych przez nas nieruchomości. Podczas modernizacji zabytkowych budynków wprowadzamy nowoczesne rozwiązania zachowując jednak klimat i unikalność architektury z czasów gdy zostały one stworzone. A realizując nowe projekty wierzymy, że połączenie tradycji z nowoczesnością to najlepsze rozwiązanie.

Specjalizujemy się w rewitalizacji zabytkowych budynków, ale realizowaliśmy również projekty o innej charakterystyce. Zawsze jednak są i będą to kameralne budynki w prestiżowych lokalizacjach. Podczas każdej realizacji dbamy o jakość wykonania oraz szczególną wagę przykładamy do materiałów, z których wykonane są budynki, a także wyjątkowo pieczołowicie pracujemy nad detalami elewacji jak i części wspólnych inwestycji. Wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom osób ceniących unikalność, staranność wykonania, piękno, a przede wszystkim bezpieczeństwo oraz prywatność.

Przy realizacji naszych projektów pracujemy tylko z doświadczonymi, najlepszymi lokalnymi firmami wykonawczymi.
Dzięki naszym staraniom i szczególnej wadze przykładanej do zachowania historycznego charakteru budynków otrzymaliśmy nagrody i wyróżnienia za dotychczasowe realizacje. Szczególnie cenna jest dla nas nagroda II stopnia w ogólnopolskim konkursie za rewitalizację kamienicy przy ulicy Józefińskiej 31 w Krakowie.

Józefińska 31 „Willa Awangarda” – Nagroda II stopnia w Jubileuszowym XX Konkursie PZITB Budowa Roku 2009 w kategorii: obiekty związane z rewitalizacją, konserwacją i modernizacją zabytków.

Zacisze 4 – nasza ostatnia realizacja znalazła się na "Luxury Realty Map 2016" stworzonej przez Sotheby's International Realty Poland

Przemiarki 14 – wyróżnienie oraz rekomendacja w finale Konkursu PZITB „Budowa Roku 2011” za realizację budynku mieszkalnego wielorodzinnego w Krakowie przy ul. Przemiarki 14